שיר גדול , זמר דפוק

26/09/2014

בעמוד הראשי של הגלריה בלט שיר. הצבעוניות  וההבלטה הגדולה משכו את עיני , ומבלי לבדוק במה הענין בלעתי אותו בשקיקה .    כבר מהשורות הראשונות הבנתי שלפני יצירה חזקה , בועטת. " ....קוראים לי אחמד.....היום אני מתון וחיכן / מחר אעוף לשמיים.."  ובהמשך  "..אשלח לגהנום יהודי או שניים.." מילים נושכות בלעג ציני .

קלטתי מיד שלפני משורר ערבי חד לשון וחריף הבעה הנקרע בין שתי החברות : "..מי כמוני נהנה משני

העולמות ...."ובהמשך , בכאב אדיר – "...זה נכון שאני חלאה כפוית טובה ...." איזו עצמה , אינך יכול שלא לחוש את הצמרמורת בגופו של המשורר  (חלאה הוא קורא לעצמו) , שערותיך סומרות לשמע הלעג המר בו מונה המחבר את הביטויים האלימים הנשמעים ברחוב הגזעני חסר העכבות והרחמים : "חלאה כפוית תודה ...אתקע בך את הגרזן המושחז....אירה בך ישר בגב ..."   מצמרר!!!!

 

מיהו המשורר חד הלשון הזה ? אדם גדול שאיננו חושש ממלים קשות אלה .?  סלאם ג'ובראן ? תאופיק זיאד ? , ואולי אנטון שמאס ? או אולי סייד קשוע עבר מהפך נוסף והחליט לשבור סופית את הכלים ולנסות כחו בשירה פוליטית ?

מחפש בלהיטות  בין השורות ונופל מכסאי המום !!. לא משורר מר נפש אלא גזען חשוך , בן בנו של ברוך הגבר. פעם , לפני עידן ועידנים היה מוקע אל מחוץ לחברה , והיום בשר מבשרה של האליטה הישראלית .מה לכם כי תלינו עליו ? הרי זה כלי ביטוי נפלא של מנהיגיינו, בבואה לתפילותיהם. ואל תופתעו אם יקבל את פרס ביאליק לשירה .

הבה נאמץ את הפואמה הנשגבת כזעקת כאב אותנטית בחתימת אחמד אגבריה ( בדקתי . זה משהו כמו משה כהן בערבית ..)

 

 

 

בברכה

משה עצמון

עצמון אדריכלים

03-9074242   0544-965569

תל אביב

שתפו אותי בפייסבוק
שתפו אותי בטוויטר
אהבתם?
Please reload

מאמרים אחרונים
Please reload

כצנלסון 29א', קרית אונו

משה עצמון

2017-2020 אתר תדמית - Wix Master מקבוצת Fly Guy