מכתב לצלי רשף בתגובה למאמרו "העם יחליט"

14/09/2016

השם הנכון של משאל העם המוצע ע'י היזמה "מחליטים ב-50" צריך להיות  "שוברים שתיקה". הגיע הזמן לשבור את שתיקת הכבשים בקשר לעתידו של העם,  וצלי רשף במאמרו מנה בכישרון את כל הגורמים לכך. זו נראית הדרך היחידה לשבור את הקיפאון בבעיה גורלית זו.  באין כל דרך אחרת הנראית לעיין חייבים לעשות את כל המאמצים לממש את הרעיון. 

בהכירנו את הנפשות הפועלות , אין ספק שהתגובה תהיה אחת משתי אפשרויות: דחית היזמה , או אימוצה וחיבוקה חיבוק ממית. ההשפעה שיש למבצעי המשאל על סגנון השאלה , צורת הפניה , וארגון המשאל הינה קריטית , והפקדת ארגון זה על שר התקשורת המוכשר של מדינת ישראל מפחיד אותי. הדרך בה הוא מנהל את הסכסוך בכישרון  שמקיאבלי יכול להתקנא בו מבטיחה מות נשיקה ליזמה.

 

יזמת "מחליטים ב-50" היא בעלת חשיבות כה גדולה שאסור להניח את הרעיון בפני הכנסת וללכת הביתה לישון. מעשה כזה יסלול את הדרך לממשל לחנוק , להקפיא או לבטל אותה. לכן הדרך חייבת להיות כזו שתותיר את החזקת המושכות בידי היוזמים! הקבוצה צריכה להכריז , לארגן ולבצע את המשאל! היוזמים יכולים להכריז כי במידה והממשל ייקח על עצמו את היזמה תוקפא  פעילות הקבוצה וזו תפנה את הדרך ליזמת הממשל.  תוקפא. לא תבוטל.  האיום להפשיר את ההקפאה במידה וצורת המשאל הרשמי תיראה בלתי הוגנת -חייב להישאר. זוהי הדרך היחידה להבטיח משאל הוגן. אינני נבהל אפילו מאפשרות קיום שני משאלים במקביל: המשאל הרשמי , ומשאל הקבוצה היוזמת. אסור לפחד מסכסוך אידאולוגי. הגיע הזמן להילחם על דעותינו בכל הדרכים שמשטר דמוקרטי מאפשר. ישעיהו ליבוביץ היה נוהג לומר שההיסטוריה האמריקאית מעמידה את מלחמת האזרחים כאירוע הגדול והחשוב בתולדות האומה . המשאל המוצע יכול להיות אירוע כזה.

 

 

 

 

בברכה,

משה עצמון 

עצמון אדריכלים בע"מ

03-9074242   0544-965569

רח' כצנלסון 29א קרית אונו

www.atsmon-arch.co.il

                                                                       

 

שתפו אותי בפייסבוק
שתפו אותי בטוויטר
אהבתם?
Please reload

מאמרים אחרונים
Please reload

כצנלסון 29א', קרית אונו

משה עצמון

2017-2020 אתר תדמית - Wix Master מקבוצת Fly Guy