דמגוגיה במיטבה :מכת מוות לאילת

24/05/2017

תגובה למאמרו של רון חולדאי

 

תהרגו אותי אם אבין מה הניע את ראש עירית ת'א לכתוב מאמר הפחדה המאיים בקטסטרופה לאינטרסים לאומיים, לתעופה הפנים ארצית, ולתושבי אילת, תוך זלזול בתושביו – בעלי הקרקע הפרטיים באזור שדה דב ,ובאפשרות היחידה הקיימת בתל אביב להוסיף דיור לזוגות צעירים ("פתרון למימון...או לתוספת של עשרת אלפי יחידות דיור ניתן למצוא במקומות אחרים"  באמת? איפה   בדיוק ? ). איזה אינטרסים בדיוק יש לו להשאיר את המפגע הקשה בתושבי צפון העיר , ולוותר על הרזרבה האחרונה לדיור בתל אביב?

 

 

כתושב תל אביב המבלה לעיתים בחופשות באילת אני יודע שייקח לי כ10-15 דקות להגיע במונית לשדה דב.  לנתב"ג  זה יארך כ-20-25 דקות . מול עשר  דקות ההבדל בזמן עומד המפגע הקשה והנמשך בתושבי צפון העיר, שלא לדבר על האפשרות להגיע ברכבת ישירות לנתב"ג- אפשרות הפתוחה בפני תושבי כל המדינה!   עשר דקות אלה יגרמו למכת מוות לעיר אילת?  לא המחירים הגבוהים, לא השרות המחורבן. עשר הדקות האלה ימוטטו את התעופה הפנים ארצית ויהרסו את אילת?

כל זאת כאיין וכאפס לעומת הזלזול של חולדאי באפשרויות הבניה בשטח שיפונה . כאדריכל העוסק בפעילות לדיור בר השגה  אני מודע לצורכי הדיור של הזוגות הצעירים השואפים לגור בתל אביב ויודעים שהסיכוי להשיג זאת שואף לאפס. אני מכיר היטב את התופעה שקרתה לפני מספר שנים בשכונות צפון תל אביב , אשר הזדקנות האוכלוסייה בהם רוקנו לחלוטין בתי ספר וגני ילדים. כדאי לכם לשבת מספר דקות בכיכר המדינה, אחד האזורים האקסקלוסיביים בתל אביב , ולשטוף את עינכם בכיסאות הגלגלים הממונעים במנוע פיליפיני , אשר ממלאים את הכיכר. הזדקנות צפון העיר הינה עובדה . משיכת תושבים צעירים  לתל אביב אינה גחמה אלא אינטרס עירוני מובהק.

 

השטח המפונה ע'י שדה התעופה הינו ברובו שטחי מדינה. עיריית תל אביב ורשות מקרקעי ישראל הקובעים את  יעוד השטחים יעדו את רובם למכירה בשוק הפרטי, ומחירם  הגבוה ייעד   אותם בוודאות  לעשירון העליון . עוד שטח שיתמלא יום אחד  בכיסאות ממונעים. לעיריית תל אביב ולשר האוצר , הממונה על רשות מקרקעי ישראל יש הזדמנות פז לקדם צעד משמעותי בבעיית הדיור במרכז ע'י הפניית דירות אלה  לדיור בר השגה.

 

תושבי תל אביב חייבים למחות על זלזולו של ראש העיר באינטרסים של תושביו. ההפחדות בקטסטרופה המאיימת על התעופה הפנים ארצית ועל  העיר אילת דמיוניות , וגם אילו היה בהם ממש – אינם רלוונטיות לחלוטין לאינטרסים של פיתוח העיר.    שר האוצר , אשר העמיד את בעיית הדיור כמטרה העיקרית לפעולתו חייב לנצל הזדמנות זו ולפתור אחת מבעיות הדיור הקשות – דיור לצעירים באיזור המרכז.

 

אסור לנו להניח להם לזלזל בתושבי העיר.

משה עצמון – אדריכל

עצמון אדריכלים בע'מ

פומבדיתא  28 ת'א

 

 

משה עצמון מיצג את עמותת האדריכלים בנושא דיור בר השגה .

שתפו אותי בפייסבוק
שתפו אותי בטוויטר
אהבתם?
Please reload

מאמרים אחרונים
Please reload

כצנלסון 29א', קרית אונו

משה עצמון

2017-2020 אתר תדמית - Wix Master מקבוצת Fly Guy